Ny pool med solterrass 2025
Småskaligt lägenhetshotell
Rofyllt läge
Stilrena och moderna rum

Familjärt lägenhetshotell i lugna omgivningar

Här bor du rofyllt på det familjedrivna lägenhetshotellet Vassilis Studios med grönskande omgivningar. Hit åker du som vill bo lugnt och naturskönt, där du kan rå om dig själv eller varandra. Du bor nära den romantiska atmosfären i Pargas vindlande gränder där du kan njuta av en god måltid på någon av de mysiga tavernorna.

Strand & pool

Nytt för sommaren 2025 är den nya poolen som har installerats. Här väntar svalkande bad vid det stilfulla poolområdet. Under din vistelse bor du ca 700 meter från den grovkorniga Krioneristranden. Här kan du njuta av salta bad dagarna i ända och det finns solstolar och parasoller att hyra om du inte vill ligga på sanden. På andra sidan den grönklädda kullen finns en lite mindre strand, Piso Krioneri, med större delen klappersten. Vattnet blir djupt relativt fort och därför inte så barnvänliga. Blir du hungrig ligger strandpromenaden nära med många restauranger att välja mellan.

Mat & dryck

Här kan du laga dina egna måltider i pentryt. Det är ca 600 meter till Parga stad där det finns många restauranger, barer, caféer och mataffärer.

Omgivningarna

Parga äter du gott och bra - standarden är hög och det finns ett stort utbud av restauranger, barer och kaféer. Här äter du både grekiskt och internationellt, dricker goda drinkar och njuter av det lokala folklivet. Vid stränderna finns serveringar och i centrum finns både mataffär, bageri och fruktmarknad.

Rumstyper

Faciliteter

Allmänt

  • Officiell klassificering: 2 nycklar
  • antal rum: 10
  • våningar: 3
  • reception
  • värdeskåp (på rummet)
  • frukostrum
  • barer: pool/snackbar
  • parkeringsplats (vid tillgänglighet)

Praktisk information

Vad våra gäster tycker:
Resmålet
pris per person från
+
pris per person från
+

Även intressant för dig