Efter några steg står du med fötterna i sanden
Gångavstånd till det trevliga centrumet
Lunchrestaurang specialiserad på risrätter
Dröm dig bort i en solstol vid poolen

Njut av sol och hav i Fuengirola

Selections Occidental Fuengirola har bra läge precis intill stranden. Här kan du njuta av solen och havet och drömma dig bort varje dag. De bekväma och moderna rummen är perfekta för avkoppling. Dessutom har du gångavstånd till centrum med butiker, barer och restauranger. För ett uppfriskande dopp finns en stor pool och solstolar på terrassen. Luta dig tillbaka och njut av en bra bok, det är trots allt semester.

Strand & pool

Här finns en stor pool och solterrass där du kan koppla av och njuta av din semester till fullo. Efter en dag i solen kan du ta en uppfriskande simtur och sedan slappna av på en solstol.

Stranden breder ut sig intill hotellet och här spenderar du dagarna med sand mellan tårna och livar upp dig med ett salt dopp.

Mat & dryck

Hotellet har en vackert inredd restaurang där du kan börja din dag med en läcker frukost. Baren är perfekt för att avsluta dagen med en svalkande drink. I restaurangen hittar du säkert något som lockar på menyn, varför inte prova en av risrätterna som är en specialitet.

Omgivningarna

Hotellet har ett utmärkt läge med gångavstånd till centrum, där du hittar butiker, barer och restauranger.

Rumstyper

Faciliteter

Allmänt

  • Officiell klassificering: 4 stjärnor
  • totalt antal rum / lägenheter 316
  • våningar: 10
  • klassificering: komfort
  • reception (öppen dygnet runt)
  • hiss
  • värdeskåp (på rummet)
  • restauranger: restaurang, á la carte-restaurang

Praktisk information

Vad våra gäster tycker:
Resmålet
pris per person från
+
pris per person från
+

Även intressant för dig