Hotel La Isla y El Mar Boutique är en exklusiv plats och erbjuder en modern miljö, med en botanisk touch här och där. Den fantastiska servicen är som du kan förvänta dig av ett hotell av denna kaliber.
Inte bara är frukosten på topp, de lyxiga sviterna är alla rymliga och erbjuder dig all den bekvämlighet du behöver under en välförtjänt semester. Upplev själv hur utmärkta sängarna är, med sängkläder av de finaste material. De vackert inredda badrummen kompletterar den lyxiga tillvaron och ser till att du inte saknar något.
Även om stranden inte är långt borta är poolen också ett trevligt ställe att koppla av på under dagen. De moderna solstolarna med parasoll är redo för dig, du kan torka upp efter ett uppfriskande dyk med en drink i poolbaren. På kvällen kan du promenera längs boulevarden Puerto del Carmen och upptäcka nattlivet på den vackra vulkanön.